شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

آموزش پیدا کردن شماره سریال هندزفری اپل ایرپاد
شناسه پست: 6485
بازدید: 29

آموزش پیدا کردن شماره سریال هندزفری اپل ایرپاد

کمپانی اپل سال‌هاست که با محصولات خارق‌العاده و منحصربه‌فرد خود، توانسته خود را به عنوان یکی از بزرگترین کمپانی‌های تولید گوشی و لوازم هوشمند دیگر در تاریخ ثبت کند. کافی است تا حرف کوچک i در کنار یک محصول بیاید تا ما بدون هیچ توضیح اضافه‌ای متوجه شویم که این محصول از سری محصولات شرکت اپل است. همانطور که می‌دانید، هریک از محصولات اپل شناسه و شماره سریال خاص خود را دارند که در هنگام خرید ایرپاد می‌توانید آن را ثبت کنید. ثبت شماره سریال باعث فعال سازی قابلیت‌هایی مانند پیدا کردن دستگاه در صورت گم شدن و همچنین سهولت در جایگزینی آن در صورت خرابی را به شما ارائه خواهد کرد. از همین رو در این مطلب قصد داریم تا روش‌های پیدا کردن شماره سریال AirPod را به شما معرفی کنیم. خرید هندزفری با کیفیت و اطمینان از اصل بودن آن یکی از مهم ترین دغدغه‌های کاربران لوازم جانبی گوشی است.

نکته اینکه برای تشخیص هندزفری اصل شرکت اپل هم باید از این شماره سریال استفاده کنید. می‌توانید در سایت خود اپل و بخش چک کردن سریال ایرپاد این سریال را وارد کنید. این روش‌ها ها برای تمام مدل‌های ایرپاد جوابگو هستند. شاید کیس ایرپاد پرو کمی متفاوت باشد اما روش‌های نرم افزاری برای تمام مدل‌ها یکسانند.

پیدا کردن شماره سریال AirPod

حتی در صورتی که ایرپادهای خود را با با شناسه اپل (یا همان Apple ID) خود ثبت کرده باشید، باز هم پیدا کردن شماره سریال AirPod و ثبت آن خالی از لطف نخواهد بود. چرا که در این صورت در صورت مفقود شدن و یا خرابی این هدست‌های کوچک و ظریف، به سادگی می‌توانید یک ست دیگر با تنظیمات و اطلاعات سابق خود را جایگزین آن‌ها کنید. در حالت کلی دو روش برای پیدا کردن شماره سریال AirPod وجود دارد:
1- پیدا کردن شماره سریال AirPod از روی جعبه
2- پیدا کردن شماره سریال AirPod از روی آیفون و یا آی‌پد
اکنون به شرح کامل و مفصل هریک از این روش‌ها می‌پردازیم.

آموزش پیدا کردن شماره سریال هندزفری اپل ایرپاد

آموزش پیدا کردن شماره سریال AirPod

پیدا کردن شماره سریال AirPod از روی جعبه

هر یک از جعبه‌های حاوی ایرپاد، شماره سریال منحصربه‌فرد آن را در داخل خود دارند. برای یافتن آن کافی است تا نگاهی به کلاهک این محصول و قسمت هدفون گوش چپ آن بیاندازید. توجه داشته باشید که این شماره سریال با فونت بسیار ریزی نوشته شده است تا بدون باز کردن جعبه به هیچ وجه قابل شناسایی و خواندن نباشد. درنتیجه ممکن است برای مشاهده واضح آن نیاز به دوربین آیفون خود داشته باشید. با بزرگنمایی بر روی این قسمت، شناسه ایرپاد شما کاملا مشهود خواهد بود.

پیدا کردن شماره سریال AirPod از روی جعبه

پیدا کردن شماره سریال AirPod از روی جعبه

پیدا کردن شماره سریال AirPod به وسیله آیفون و یا آی‌پد

در صورتی که روش فوق به هر دلیلی برای شما کارساز نیست و قادر به خواندن شناسه ایرپاد از روی جعبه‌ی آن نیستید، پیدا کردن شماره سریال AirPod به وسیله آیفون و یا آی‌پد بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. چرا که در قسمت تنظیمات دستگاه قادر به یافتن این شماره خواهید بود. کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید:
ابتدا ایرپاد خود را از طریق بلوتوث به آیفون و یا آی‌پد خود متصل کنید. برای این کار، باطری ایپاد شما باید به اندازه‌ی کافی شارژ شده باشد.
سپس به قسمت تنظیمات گوشی (Settings) مراجعه نمایید.

در قدم بعدی باید ابتدا قسمت عمومی (General) را انتخاب نموده و سپس گزینه درباره دستگاه (About) را انتخاب نمایید.
در قسمت انتهایی این قسمت، گزینه AirPods را مشاهده خواهید کرد که با ضربه زدن بر روی آن اطلاعات ایرپاد و شماره سریال آن به شما نمایش داده خواهد شد. در صورتی که قادر به مشاهده گزینه AirPods نیستید، مجددا از اتصال صحیح آیفون به ایرپاد اطمینان حاصل کنید.

پیدا کردن شماره سریال AirPod به وسیله آیفون و یا آی‌پد

پیدا کردن شماره سریال اپل AirPod به وسیله آیفون و یا آی‌پد

لازم به ذکر است که کپی کردن این شماره سریال از طریق آیفون امکان‌پذیر نیست. درنتیجه باید این شماره را به روش دیگری (مانند نوشتن بر روی تکه‌ای از کاغذ) یادداشت کنید. اصل بودن لوازم جانبی آیفون از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به این نکته توجه کافی داشته باشید.

برای پیدا کردن شماره سریال AirPod می‌توانید از این دو روش استفاده شده بهره بجویید. هریک از این روش‌ها بسیار آسان بوده و نیاز به داشتن تخصص خاصی ندارند. با این حال در صورت داشتن هرگونه اشکال و یا سوال، می‌توانید بر روی کمک ما حساب کنید! کافی است تا سوال خود را در بخش نظرات همین مطلب مطرح کنید.

اگر فکر می‌کنید هندزفری‌تان کثیف شده و یا چرک زیادی روی آن نشسته است می‌توانید نحوه تمیز کردن کیس و خود ایرپاد را بخوانید و به صورت اصولی آن را تمیز کنید. این ذرات چربی و لکه‌ها همچنین باعث کم شدن صدای ایرپاد می‌شوند.

منبع: imore

نویسنده

امیرحمزه حقیقی
کارمند فروشگاه مارکتیکا