شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

نحوه اتصال ایرپاد سری 1، 2 و ایرپاد پرو به اندروید
شناسه پست: 6474
بازدید: 28

نحوه اتصال ایرپاد سری 1، 2 و ایرپاد پرو به اندروید

ایرپاد هدفون‌ بی‌سیم و اختصاصی شرکت اپل است که در سال 2016 به بازار گجت‌های دیجیتال عرضه شد. اتصال ایرپاد به گوشی اندروید نیز امکانپذیر می باشد. این گجت‌ از بلوتوث برای اتصال به دستگاه‌های مختلف استفاده می‌کند و تا قبل از فوریه 2017 صرفا مختص کاربران دستگاه‌های شرکت اپل بود. در حال حاضر اتصال ایرپاد airpod به اندروید و ویندوز و سایر سیستم‌‌عامل‌ها امکان‌پذیر می‌باشد، این قابلیت آمار خرید ایرپاد و استفاده از آن را نسبت به سایر محصولات اپل به طرز فوق‌العاده‌ای افزایش داد.

راهکار و ترفندهای ایرپاد اپل را هم از دست ندهید. راهکارهای ساده برای شخصی‌سازی ایرپاد، مشاهده میزان شارژ و یا پیدا کردن ایرپاد گمشده

اتصال ایرپاد به اندروید مراحل ساده‌ای دارد اما در برخی از موارد مشکلات و نواقصی در اتصال به وجود می‌آید که وقت و انرژی زیادی از ما می‌گیرد. در بعضی مواقع حتی مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی برای اتصال ایرپاد به اندروید و دستگاه‌های اندرویدی می‌شویم.

نکته اینکه در این مطلب تنها نحوه‌ی وصل کردن ایرپاد و گوشی اندروید توضیح داده شده است در مطلب فعال‌سازی تنظیمات و امکانات بیشتر ایرپاد روی اندروید به شما خواهیم گفت چگونه از ایرپاد روی گوشی‌های اندروید مثل یک گوشی آیفون استفاده کنید.

نحوه اتصال ایرپاد Airpod به اندروید

در این مقاله به مراحل اتصال ایرپاد به اندروید خواهیم پرداخت و مشکلاتی را که ممکن است در هنگام اتصال به وجود بیاید بررسی خواهیم کرد و در صورت امکان راه‌حلی برای حل آنها ارائه خواهیم داد.

نحوه اتصال ایرپاد سری 1، 2 و ایرپاد پرو به اندروید

مراحل و نکات اتصال ایرپاد به اندروید – ایرپاد سری 1 ، ایرپاد 2 و ایرپاد پرو اپل

ایرپادها از بلوتوث برای اتصال به سایر دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. در صورتی که قبلا اتصال یا Pairing اسپیکر یا بلوتوث هندزفری را با گوشی یا تبلت خود را انجام داده باشید، اتصال ایرپاد هم به همان راحتی است.

مراحل اتصال ایرپاد به اندروید

  1. در کیس شارژر را باز کنید (ایرپادها را خارج نکنید.). و روی بدنه‌ی آن دکمه‌ی پشت کیس را چند ثانیه نگه دارید تا در حالت آماده‌به‌کار قرار گیرد. رنگ سفید دکمه نشان‌دهنده‌ی حالت فعال دستگاه می‌باشد.
  2. از منوی تنظیمات گوشی به قسمت تنظیمات بلوتوث رفته و بلوتوث را فعال کنید.
  3. بعد از فعال کردن بلوتوث عملیات اسکن دستگاه‌های بلوتوث به صورت خودکار شروع می‌شود. در صورتی که عملیات جستجو به صورت خودکار شروع نشود، دکمه‌ی Scan یا Search Devices را بزنید.
  4. بعد از جستجو و شناسایی دستگاه‌ها، روی نام ایرپاد (Air Pod) شناسایی شده کلیک کنید تا اتصال ایرپاد به اندروید برقرار شود. دقت داشته باشید اسم ایرپاد حتما مطابق ایرپاد شما باشد. اگر قبلا به ایرپادهای دیگری متصل بوده‌اید حتما آن‌ها را از لیست دستگاه‌ها حدف کنید تا مشکلی پیش نیاید.
  5. حالا می‌توانید برای اطمینان از کارکرد ایرپاد، آن را تست کنید. اگر روی گوشی شما کار نکرد، حتما روی گوشی‌های دیگری امتحان کنید. با این کار خواهید دانست مشکل عدم اتصال از جانب گوشی شما می‌باشد یا خیر.

مراحل اتصال بلوتوث گوشی و انتخاب نام ایرپاد

نکات:

  • نیازی نیست برای هر بار استفاده از ایرپاد، مراحل بالا دوباره انجام شوند و فقط برای اولین اتصال لازم است.
  • برای قطع اتصال، کافی است بلوتوث گوشی یا دستگاه اندروید را خاموش کنید.
  • از شارژ بودن ایرپاد قبل از استفاده اطمینان حاصل کنید.
  • درصورتی که می‌خواهید به طور کلی ارتباط ایرپاد را با دستگاه اندرویدی قطع کنید، در قسمت دستگاه‌های بلوتوث فعال روی نام ایرپاد کلیک کنید و Unpair یا Forget‌ یا Disconnect را بزنید.
  • در صورتی که از ورژن‌های پایین اندروید که بلوتوث ورژن 3 و یا کمتر بر روی آن نصب است استفاده می‌کنید، ممکن است ایرپاد علی‌رغم وصل شدن کارایی مناسبی نداشته باشد.

مشکلات اتصال ایرپاد اپل به اندروید

ایرپاد هم مانند سایر گجت‌های دیجیتال ممکن است در هنگام اتصال مشکلات و ایراداتی داشته باشد که برخی از این مشکلات در اینجا بیان می‌شود و راهکارهایی برای حل آنها ارائه می‌شود. پیشنهاد ما این است که ابتدا راه‌حل‌های ارائه شده برای مشکلات نرم‌افزاری را اجرا کنید.

استفاده از ایرپاد در اندروید برخی از کارایی‌های ایرپاد که کاربران iOS از آن بهره‌مند هستند را ندارد، مانند قابلیت توقف خودکار آهنگ هنگام خارج کردن ایرپاد از گوش. این قابلیت صرفا هنگام اتصال به دستگاه‌های iOS فعال می‌باشد.

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در اندروید قابل استفاده نیست امکان مشاهده‌ی درصد شارژ ایرپاد از طریق گوشی می‌باشد. پس در نظر داشته باشید عدم دسترسی به این قابلیت‌ها به معنای ایراد و اشکال در ایرپاد یا گوشی شما نمی‌باشد.

مشکلات سخت‌افزاری

درست است که تنها رابط بین ایرپاد و دستگاه اندرویدی بلوتوث است و تقریبا همه‌ی گوشی‌های هوشمند از قابلیت بلوتوث برخوردارند، اما ممکن است در برخی موارد نارسایی‌هایی در اتصال مشاهده شود. این مسائل بیشتر در حالتی اتفاق می‌افتد که گوشی یا تبلت دارای نقص باشد. به طور مثال ممکن است بلوتوث آن با اختلال مواجه باشد. البته احتمال دارد این مشکل از جانب ایرپاد هم باشد و سخت‌افزار استفاده شده در آن با برخی بلوتوث‌ها همخوانی نداشته باشد.

برای اینکه با این مشکلات مواجه نشویم بهتر است قبل از اقدام به خرید ایرپاد اطلاعات محصول را به درستی مطالعه کنیم و در صورت همخوانی با گوشی و یا تبلت خود اقدام به خرید آن کنیم.

با تست ایرپاد بر روی گوشی‌های دیگر می‌توان از عملکرد درست ایرپاد مطمئن شد، در صورتی که در اتصال ایرپاد به سایر گوشی‌ها هم مشکل وجود داشته باشد می‌تواند به معنای مشکل سخت‌افزاری در ایرپاد باشد.

ایرپاد اپل

مشکلات نرم‌افزاری

اتصال ایرپاد به اندروید عموما در ورژن‌های اندروید 7 و به بالا بدون هیچ مشکلی صورت می‌گیرد، اما در اندرویدهای پایین‌تر احتمال وجود مشکلاتی در استفاده از ایرپاد وجود دارد.

اگر از عملکرد سخت‌افزاری درست گوشی و ایرپاد خود مطمئن شدید و هنوز در اتصال ایرپاد مشکل دارید دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

1 | خاموش و روشن کردن بلوتوث

برای این کار کافی است بلوتوث گوشی را خاموش کنید و بعد از 10 ثانیه مجددا روشن کنید. این کار را برای دستگاه ایرپاد نیز انجام دهید.

2 | Unpair کردن سایر دستگاه‌های بلوتوث

برای این کار در قسمت تنظیمات بلوتوث، روی تک تک دستگاه‌های موجود و Pair شده کلیک کنید و Unpair یا Forget‌ یا Disconnect را بزنید. دقت داشته باشید که لیست دستگاه‌ها بعد از روشن کردن بلوتوث قابل مشاهده می‌باشند.

این کار هم یک استارت تازه برای بلوتوث محسوب می‌شود و هم ممکن است اسامی مشابه نام ایرپاد شما باعث شوند تا نتوانید اتصال را برقرار کنید. در برخی موارد تعداد زیاد دستگاه‌ها حتی باعث می‌شود نتوانید نام دستگاه ایرپاد را از بین آنها پیدا کنید.

Unpair کردن بلوتوث‌ها

3 | پاک کردن Cache و Data بلوتوث

این کار برای رفع مشکلات به وجود آمده در طول استفاده‌ی مداوم از بلوتوث می‌باشد و بلوتوث به نحوی ری‌استارت می‌شود.

برای این کار ابتدا در Setting دستگاه روی Application Manager کلیک کنید. نمایش دستگاه را در حالت All قرار دهید و در ادامه از بین برنامه‌های نشان داده شده بلوتوث را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

پاک کردن حافظه Cache و Data

در ادامه Clear cache و Clear data‌ را بزنید تا حافظه‌ی مربوط به آن عدد صفر را نشان دهد.

4 | آپدیت اندروید

در بسیاری از موارد دیده می‌شود که ایرپادها با ورژن‌های پایین اندروید همخوانی ندارند و برقراری اتصال امکان‌پذیر نیست. در صورتی که سیستم اندروید شما قابلیت ارتقاء دارد قبل از اتصال ایرپاد بهتر است آن را آپدیت کنید.

برای آپدیت کافیست از منوی تنظیمات About Device را پیدا کنید و سپس به قسمت Software Update بروید و عملیات آپدیت را انجام دهید. این کار ممکن است مدت نسبتا زیادی طول بکشد، پس صبور باشید.

نحوه‌ی آپدیت کردن نسخه‌ی اندروید

5 | استفاده از نرم‌افزارهای تست بلوتوث

با دانلود برنامه‌ی Bluetooth Check از گوگل‌پلی می‌توانید از سالم بودن قابلیت‌های بلوتوث گوشی و تبلت خود مطمئن شوید. برنامه‌هایی نظیر Bluetooth Fix Repair هم که در بازار گوگل می‌باشند و برخی از آن استفاده می‌کنند نیز می‌توانند تاثیر داشته باشند، اما پاک کردن حافظه‌ی Cache و Data بیشتر توصیه می‌شود.

سایر راه‌حل‌های معمول

معمولا در هنگام اتصال ایرپاد به اندروید، چند روند معمولی هم می‌توانند در اتصال درست تاثیرگذار باشند. به طور مثال خاموش و روشن کردن گوشی که معمولا اولین راهی است که در هر مشکلی به ذهن ما می‌آید. یک بار خاموش و روشن کردن گوشی معمولا توصیه می‌شود. خاموش و روشن کردن دستگاه ایرپاد که با فشردن و نگه داشتن دکمه‌ی R می‌باشد هم پیشنهاد می‌شود.

خاموش و ری‌استارت کردن گوشس

اجرای گوشی در حالت Safe Mode هم می‌تواند کمکی در حل مشکل باشد. برای این کار دکمه‌ی Power گوشی را نگه دارید و بعد از ظاهر شدن دیالوگ‌باکس نشان داده شده Power Off را فشار دهید و نگه دارید، بعد از ظاهر شدن Reboot in Safe Mode روی آن کلیک کنید تا در این حالت ری‌استارت شود.

روشن کردن حالت Safe Mode

البته این حالت برای همه‌ی گوشی‌ها امکان‌پذیر نیست و صرفا در برخی گوشی‌ها وجود دارد، بعد از Connect شدن ایرپاد در حالت Safe Mode دستگاه را مجددا ری‌استارت کنید تا در حالت عادی کار کند.

مورد آخر بازگشت به تنظیمات کارخانه می‌باشد، این می‌تواند آخرین راه‌حل باشد. ابتدا مراحل بالا را انجام دهید و اگر همچنان نتوانستید مشکل اتصال ایرپاد به اندروید را حل کنید، گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

قبل از اعمال تنظیمات کارخانه از اطلاعات خود بک‌آپ بگیرید. برای بک‌آپ گرفتن از اطلاعات ضروری هم کافیست در منوی تنظیمات به بخش Backup & Reset بروید، ابتدا بک‌آپ بگیرید و بعد تنظیمات کارخانه را اعمال کنید.

نحوه تمیز کردن ایرپاد به صورت اصولی و صحیح را هم یاد بگیرید تا همیشه تمیز و درخشان باشد.

نتیجه

ایرپادهای شرکت اپل به دلیل استفاده از بلوتوث می‌توانند با سایر دستگاه‌ها هم تعامل داشته باشند، اتصال ایرپاد به اندروید به راحتی اتصال به سایر دستگاه‌های بلوتوث می‌ۤ‌باشد، مراحل Pair کردن و استفاده از آن مشابه می‌باشد ولی در برخی از موارد ممکن است اشکالاتی به جود بیاید که ممکن است به دلیل مسائل سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری باشد. فعال نبودن برخی قابلیت‌ها اندروید نسبت به iOS تنها تفاوت تفاوت اتصال ایرپاد به اندروید و iOS می‌باشد.

برخی از مشکلات نرم‌افزاری با اعمال تنظیماتی قابل حل شدن هستند و راهکارهایی نظیر پاک کردن Cache و Data و یا آپدیت اندروید می‌توانند این مشکلات را به طور کامل برطرف کنند. راهکارهای دیگر هم تاثیر زیادی در حل اشکالات و ایرادات نرم‌افزاری دارند که انجام مرحله به مرحله و دقیق آن‌ها توصیه می‌شود. ضمنا شما میتوانید از مارکتیکا اقدام به خرید ایرپاد اپل نمایید.

با مشکلات انواع هندزفری بلوتوث و مخصوصا ایرپاد اپل آشنا شوید و راه‌حل‌های لازم در این باره را هم بخوانید تا بتوانید راحت‌تر با ایرپاد حرفه‌ای‌تان کار کنید.

نویسنده

امیرحمزه حقیقی
کارمند فروشگاه مارکتیکا