شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

چطور اپل ایرپاد را تمیز کنیم: چند نکته برای تمیزی اپل ایرپاد
شناسه پست: 6468
بازدید: 25

چطور اپل ایرپاد را تمیز کنیم: چند نکته برای تمیزی اپل ایرپاد

اپل ایرپاد‌ مشهورترین هندزفری ایربادز هوشمند جهان است که توانسته است جایگاه خود را در میان برندهای دیگر ثابت کند. ایرپاد بسیار مناسب دویدن، مسافرت و بسیاری از کارهای دیگر است. با توجه به راحتی استفاده از ایرپاد تعجبی ندارد که در بیشتر ساعات بیداری خود آن‌ها را در گوش داشته باشید. بدیهی است که هر چقدر از یک کالا بیشتر مصرف کنیم، مسئولیت بیشتری نیز در مقابل آن داریم و آن مسئولیت در خصوص ایرپادهای اپل مربوط به بهداشت و سلامت می‌شود. همچنین یکی از دلایل کم شدن صدای ایرپاد هم همین ذراتی است که روی بدنه و داخل سری‌های ایرباد جمع شده‌اند و باید به نحوی تمیز شوند.

حال سوال این است که چطور می‌توانید بدون آسیب رساندن به اپل ایرپاد آن‌ها را تمیز کنید؟ در ادامه شاهد کارهایی که باید برای تمیز کردن ایرپاد خود کنید و کارهایی که نباید کنید خواهید بود که به شما در این زمینه کمک شایانی خواهد کرد.

چطور اپل ایرپاد را تمیز کنیم

چطور اپل ایرپاد را تمیز کنیم: چند نکته برای تمیزی اپل ایرپاد

مهم‌ترین چیزی که باید در زمان تمیز کردن ایرپادز خود در نظر بگیرید این است که آن‌ها ضد آب نیستند. بنابراین باید هر نوع رطوبتی را از منافذ آن دور نگه دارید. اگر ایرپادز شما با رطوبتی مانند عرق تماس پیدا کند، باید آن‌ را با یک پارچه‌ خشک کنید. در ادامه راه‌های بیشتری برای کمک به شما ارائه شده است که عبارتند از:

  • از یک پارچه نرم، خشک بدون کرک در اطراف فریم ایرپاد استفاده کنید.
  • بار دیگر تکرار می‌کنیم حواستان باشد هیچ چیز مایعی در منافذ آن وجود نداشته باشد.
  • روزنه‌های میکروفون و بلندگو را با استفاده از یک پارچه نخی تمیز کنید. حواستان به هر جرمی که در منافذ گیر کرده است باشد و آن را با یک برس خشک و نرم تمیز کنید.

تمیز کردن ایرپاد

  • طبیعی است که باید از استفاده از هر نوع شی تیز یا سایشی در هر قسمت ایرپادز خودداری کنید.

چطور جعبه ایرپاد اپل را تمیز کنیم

تمیز کردن جعبه اپل ایرپادز

جعبه ایرپادز در دو مدل جعبه شارژ استاندارد و مدل جدیدتری که به طور بی سیمی شارژ می‌کند دیده می‌شود که هر دو نیاز به تمیز کردن دارند خوشبختانه کیفیت ساخت هندزفری بی سیم اپل مانند دیگر لوازم جانبی گوشی آیفون بالاست و عمر بالایی دارد به شرطی که خوب از آن نگهداری کنید. تمیز کردن جعبه تقریبا شبیه تمیز کردن خود بادز می‌باشد. هرچند اپل برای تمیز کردن سطح خارجی جعبه پیشنهاد می‌کند که از پارچه‌ای که کمی به الکل آغشته شده است استفاده کنید. بدیهی است که این رطوبت نباید به پورت‌های شارژ کننده رسوب کند. در اینجا تعدادی راهکار برای تمیز کردن جعبه ایرپادز آورده شده است:

  • اگر آلودگی یا جرمی در رابط لایتنینگ وجود دارد، از یک برس تمیز و نرم برای از بین بردن آن‌ها استفاده کنید.
  • بار دیگر تکرار می‌کنیم که از استفاده از وسایل تیز و سایشی برای تمیز کردن جعبه شارژ پرهیز کنید.
  • برای جلوگیری از آسیب رساندن به بخش‌های فلزی، هیچ چیزی در پورت‌های شارژ کننده قرار ندهید.
  • می‌توانید از کاور محافظ ایرپاد اپل استفاده کنید تا کیس شارژر همیشه تمیز باقی بماند. این کاور از جنس سیلیکونی است و ذرات چربی و لکه را به خود جذب نمی‌کند. در ضمن استایل خاص و ظریفی هم دارد.
  • دلایل شارژ نشدن ایرپاد را هم بخوانید. یکی از این دلایل شارژ نشدن ایرپاد هم کثیف بودن قسمت پورت شارژ کیس است و می‌توانید با تمیز کردن دقیق مشکل شارژ نشدن آن را حل کنید.

سایر نکات و راهکارهای انواع هندزفری و مخصوصا ایرپاد اپل را از دست ندهید. راهکارهایی که برای عملکرد بهتر ایرپاد و حل مشکلات آن‌ها می‌توانید به کار بگیرید و راحت‌تر از ایرپاد اپل استفاده کنید.

منبع: wareable

نویسنده

امیرحمزه حقیقی
کارمند فروشگاه مارکتیکا